Joburi Active:

Account Executive

Junior Account Executive

Experiență de minim 6 luni în Client Service

Ne vor atrage atenția: preocuparea față de domeniile marketing, publicitate, digital, o cunoaștere cât mai detaliată precum și capacitatea de analiza și de concepere a strategiilor de promovare prin mecanisme de marketing direct offline (Direct Mail, Telemarketing, Drop Mail, SMS Marketing) și online (E-mail marketing & Pay Per Click).

Apreciem pro-activitatea, eficiența, simțul umorului, dar și bunul simț!

Te așteaptă o echipă tânără și motivată, proiecte faine și un spațiu inspirational.

Alătură-te echipei Business Results! Completează-ţi datele de contact în formular şi trimite-ne CV-ul tău pentru a face parte din echipa noastră!

Account Executive

Job Description:

Ar trebui să aplici pentru acest post dacă ești prietenos, îți este foarte ușor să comunici,îți este ușor să îți expui ideile, povestești cu drag despre ceea ce îți place oricând și oriunde, ești curios, pasionat de publicitate și înțelegi cum se întâmplă lucrurile în online. Ideal ar fi să ai experiență în account management și să-ți placă să dezvolți oportunitățile conturilor de care te îngrijești.

Pentru atingerea obiectivelor cerute de acest post vor conta semnificativ următoarele aspecte: preocuparea față de domeniile marketing, publicitate, Internet, o cunoaștere cât mai detaliată a mecanismelor de marketing și publicitate precum și capacitatea de analiză și de concepere a strategiilor de promovare prin mecanisme de performance marketing online (Pay Per Click – Google AdWords și Facebook), dar și offline (E-mail marketing, Direct Mail, Telemarketing, SMS Marketing).

Candidatul Ideal:

Persoană dinamică, pro-activă, cu o gândire pozitivă;

Capacitatea și ambiția de a învăța lucruri noi și de a se perfecționa permanent - contează mult;

Abilități de prezentare și comunicare, planificare și organizare, scriere și raportare;

Abilități, cunoștințe și experiență în scrierea creativă (copywriting);

Cunoștințe foarte bune de limba engleză;

Cunoștințe de online marketing, cunoștințe de bază de Search Engine Marketing (Google AdWords, Analytics), cunoștințe și experiență în Social Media;

Experiență profesională în domeniu - cel puțin 2 ani de lucru pe o poziție similară (se iau în considerare: internship-ul, lucrul pe proiecte sau pozițiile de junior)

Certificări Google AdWords și/sau parcurgerea cursurilor O.M.A. / Atelierul Digital reprezintă un avantaj.

Responsabilități:

Realizarea obiectivelor stabilite de către companie;

Menține comunicarea dintre agenție (toate structurile ei) și clienții alocați;

Asigură suport în planificarea & coordonarea campaniilor de promovare pentru proiectele derulate de către agenție, atât în relația cu clienții, cât și în interiorul agenției;

Participă la întâlniri cu potențiali clienți sau clienți existenți ai companiei, în scopul dezvoltării relațiilor și parteneriatelor cu aceștia;

Pregătește prezentări, propuneri și oferte atât în comunicarea curentă cu clienții, cât și în licitații, pitch-uri sau selecții parteneri;

Monitorizează proactiv performanța campaniilor și optimizează în permanență ținând cont de factorii interni și externi, în colaborare cu echipa de implementare;

Planifică & implementează campanii de promovare a produselor agenției;

Împreună cu echipa, propune idei creative și eficiente pentru promovarea produselor sau serviciilor potențialilor clienți;

Monitorizează activitatea juniorilor implicați în activități suport;

Focus pe maximizarea ROI

Beneficii:

Echipă prietenoasă, mediu de lucru creativ, relaxat, fără birocrație;

Posibilități de creștere și promovare;

Recunoașterea și recompensarea muncii bine facută;

Oportunități în acumularea de experiență și dezvoltarea carierei;

Șansa de a lucra într-o companie aflată în creștere, într-un domeniu dinamic și în permanentă dezvoltare și de a face parte dintr-o echipă tânără și motivată;

Programe de dezvoltare personală sau profesională; ex. cursuri de comunicare, improvizație (pentru dezvoltarea creativității și a gândirii critice), marketing online;

Susținere financiară și de învățare pentru obținerea unor certificări pe zona de comunicare;

Participare la evenimente din industria MARCOMM, dar nu numai;

Teambuilding de vară sub forma unei minivacanțe de 5 zile în locuri deosebite, cu activități/preocupări deosebite

VREAU JOB-UL

RomaniaEnglish